Studio 900 Design
Studio 900 Design

İtalya’da 1983 yılında doğan Vincenzo Savastano, eğitimini Floransa l’Istituto d’Arte sanat okulunda plastik disiplinler ve heykeltraş bölümünde tamamladı.
Eğitim hayatının ardından İtalya’da bir PR organizasyonunda Kreatif Direktor olarak calışmaya başladı ve buna paralel olarak, Floransa’da moda sektöründe çok önemli bir yeri olan bir retail mağazasında 3 yıl boyunca calışmalarını sürdürdü. Bu tecrübesinden sonra moda koleksiyonlarını ve iç tasarımı bir arada sunan kendi Concept Store’unu acan Vincenzo,   burada bütün dünyada sesini duyurmaya baslayan İtalyan ve yabancı tasarımcılara yer verdi.

Kültürel ve profesyonel bavulunu geliştirmeye devam ederken, dört sene once ziyaret ettigi İstanbul'un dinamikliği, onun bu şehre ve buradaki olanaklara, bu güce yatırım yapmaya karar vermesinde etkili oldu.

Türkiye'de edindiği erkek koleksiyonu danışmanlığındaki tecrübelerinden sonra, Vincenzo kendi projesi olan “STUDIO 900 DESIGN” kreatif stüdyosunu, partneri Gokce Nur ile birlikte hayata geçirdi. Studio 900, tasarımı 360 derece kucaklayan, bünyesinde erkek koleksiyonu danışmanlığı, moda sektorü için exclusive grafik calışmaları, İç Tasarım koleksiyonları, showroom, mağazalar, butik oteller ve özel şahıslara iç tasarım projeleri gerçekleştirilmesi gibi hizmetler vermektedir.

emptyBasket

Üzgünüz, bulamadık!

Aradığın kriterde ürün bulamadık
Hayatına tasarım kat
Daha fazlasını keşfet!