Black Friday'e Özel Sepette %15 İndirim + %10 Hediye Çeki* KOD: BF15

ABTIRA İLE BİR GÜN

Cildimizin genellikle “daha az”ına ihtiyaç duyduğunu biliyor muydunuz? Işıldamak için cildimize dikkat etmemiz gerektiği bir gerçek; bunun için abtira herkesi doğallığa ve minimalizme, “Az çoktur,” diye düşünmeye davet ediyor. Cildinizi besleyin elbette ama iyi besleyin. Birkaç adet, basit ama kaliteli ürün kullanmak her zaman için yeğdir. Ve her şeyden önce, cildinizi temiz tutun. Çünkü temizlik, cilt bakım rutininin en önemli parçası. Makyajı temizlememek ve kirlerin birikmesi gözenekleri tıkar, cildin nefes almasını engeller, yaşlanma sürecini hızlandırır ve bakterilerin üremesine uygun bir ortam oluşturur. Sadece bir adet cilt bakım ürünü kullanacaksanız, bu sabun olsun.

 

 

7.45

Günaydın. Uyanıp banyoya gidiyorum. Kedileri besliyor ve duşa giriyorum. Elim hemen sabuna uzanıyor. Kapsamlı bir yüz yıkama olmadan asla güne başlamam. Gece boyunca biriken kirler de dahil olmak üzere her zaman kirden kaçınırım; hele ki makyaj yapacaksam cildim muhakkak temiz olmalı. Bunun en kesin yolu iyi bir kalıp sabun kullanmaktır. İyi sabun ekonomik ve ekolojiktir; cildinizi asla kurutmaz. Tüm cilt tiplerine uygundur.

 

8.00

Şimdi mutfağa geçiyorum. Kahvemin demlenmesini bekliyorum. Sabahları fazla bir şey yapacak enerjim yok ama kahvem demlenirken, buzdolabında saklamayı tercih ettiğim yeşim taşı masaj silindirimi ve bitki sularımızdan birini çıkarıyorum.  Mucizevi bir şekilde çalışıyorlar. Soğuk Immortelle veya Geranium bitki suyu, soğuk masaj silindiri, on dakika masaj... Yüz kaslarımı formda tutmanın ve sarkmasını engellemenin ideal bir yolu.

Ürün: Yeşim Taşı Masaj Silindiri ve Bitkisel Su

Cilt:

Kuru (Immortelle, Geranium, Sage, Lavender, Rose, Chamomile)

Karma ve Yağlı (Melissa, Myrtle, Peppermint)

Normal (Hepsi)

 

 

8.30

Şimdi ise temel bir cilt bakımı zamanı. Cildime tonik püskürtüyorum. Hangisi elimin altındaysa, cildim için fark etmiyor. Kahve ve salatalık içeren su bazlı göz serumu ve hyaluronik asit içeren su bazlı iksiri uyguluyorum. Daha sonra yüz, boyun ve dekolte bölgesine aloe vera içerikli yoğun nemlendirici, ardından da güneş koruyucu sürüyorum. Son olarak yine yüz, boyun ve dekolte üzerine yağlı bir serum uygulayarak bitirmeyi seviyorum. Genellikle makyaj yapmıyorum, bu yüzden artık güne hazırım.

Ürün: Tonik, göz çevresi serumu, hyaluronik asitli serum, hafif nemlendirici, güneş koruyucu, yağ bazlı yaşlanma karşıtı serum

Cilt:

Kuru (Holy Meadow, Coffee Bean, Herbal Elixir, White Lotus, Everlasting Love)

Karma ve yağlı (Blush or Herbal Tea, Coffee Bean, Herbal Elixir, White Lotus, Viridian)

Normal (Holy Meadow or Blush yada Herbal Tea, Coffee Bean, Herbal Elixir, White Lotus, Pink Lotus)

 

 

11.00

İki saattir çalışıyorum. Masamda olan herhangi bir bitkisel suyu yüzüme püskürtme zamanı.

Ürün: Bitkisel su

Cilt:

Kuru (Immortelle, Geranium, Sage, Lavender, Rose, Chamomile)

Karma ve yağlı (Melissa, Myrtle, Peppermint)

Normal (Hepsi)

 

14.00

Abtira ofisi ve laboratuvarı evimle aynı binada olduğu için genellikle öğle yemeği için yukarı çıkıyorum ve kişisel takıntım nedeniyle, öğle yemeğinden sonra, genellikle sadece musluk suyuyla yüzümü tekrar yıkıyorum, bir nemlendirici ve güneş kremi uygulayarak işe geri dönüyorum.

Ürün: Nemlendirici

Cilt:

Kuru (White Rose)

Karma ve yağlı (White Lotus)

Normal (White Rose veya White Lotus)

 

 

16.00

Elimin altında olan herhangi bir bitkisel suyu yine püskürtme vakti…

Ürün: Bir bitkisel su

Cilt:

Kuru (Immortelle, Geranium, Sage, Lavender, Rose, Chamomile)

Karma ve yağlı (Melissa, Myrtle, Peppermint)

Normal (Hepsi)

 

 

21.00

İşte en önemli vakit. Yatağa tüm günün toksin birikimiyle kesinlikle girmem. Cilt geceleri yenilenir! Makyaj yapmadığım halde, kirleri gidermek için Oats veya Rose Chamomile temizleyicileri kullanıyorum. Devamında, günlük toz temizleyicimiz Dusty Lotus ile yüzümü yıkıyorum. Günlük bazda verdiği nazik peeling etkisi bir harika! Gözenekleri temiz tutuyor, siyah ve beyaz noktaların oluşmasını önlüyor. Ardından tonik geliyor. Su bazlı bir göz serumu, AHA ve BHA içeren su bazlı bir iksir, AHA içeren gece kremi, yüz, boyun ve dekolteye yağlı serumlarımızdan biri (genellikle en sevdiğim, Coral Sea) ve son olarak yağlı göz serumu Prickly Pear. Yatmadan hemen önce, Mint Lavender ve Melissa el kremi ve tırnak serumu uyguluyorum. Bunlar mutlu bir şekilde uykuya dalmama yardımcı oluyor. İyi geceler.

Ürünler: Makyaj Temizleyici, toz temizleyici, tonik, su bazlı göz serumu, su bazlı AHA içeren iksir, AHA içeren gece kremi, yağ bazlı yaşlanma karşıtı serum, el ve vücut balmı, tırnak serumu

Cilt:

Kuru (Oats, Rose Chamomile, Dusty Lotus, Holy Meadow, Coffee Bean, Blush Elixir, Fruit Night, Coral Sea, Prickly Pear, Mint Lavender, Melissa )

Karma ve yağlı (Oats, Rose Chamomile, Dusty Lotus, Blush or Herbal Tea, Coffee Bean, Blush Elixir, Fruit Night, Coral Sea, Prickly Pear, Mint Lavender, Melissa)

Normal (Oats, Rose Chamomile, Dusty Lotus, Holy Meadow or Blush or Herbal Tea, Coffee Bean, Blush Elixir, Fruit Night, Coral Sea, Prickly Pear, Mint Lavender, Melissa)

 

 

***

Benim tipik bir günüm böyle geçiyor ama zamanım olduğunda cildime fazladan bir şeyler daha yapıyorum. Haftada birkaç kez güçlü bir yüz peeling’i yapmayı seviyorum. Solgun görünümlü bir yüzü anında canlandırıyor. Düzenli peeling ölü cilt hücrelerini atmaya yardımcı olur; yenilenme sağlayarak cilde ışıltı katar. Hafta sonları tembellik edeceğim tutmazsa, kil maskesi yaparım. Derin temizleme sağlayan kil maskeleri gözeneklerin derinliklerinde çalışır. Bu şekilde güçlü bir arındırıcı ve sıkılaştırıcı etki verirler. Ayrıca cilt tonu eşitlemeye ve daha parlak bir cilt elde etmeye de yardımcıdırlar.

Ürün: Peeling ve kil maskesi

Lemon Grapefruit (peeling, tüm cilt tipleri),

Pink Mud (kil maskesi, kuru veya hassas cilt)

Green Mud (kil maskesi, normal, karma veya yağlı cilt)

 

***

Umarım bazı ürünlerimizi dener ve günlük cilt bakımı rutininize dahil edersiniz. 

Hayatına tasarım kat
Daha fazlasını keşfet!